logo

Tym razem bez punktów z Wisłą
wtorek, 03 marca 2015 22:41

Wisła Krakbet Kraków - Red Dragons Pniewy 7:3(2:1)

bramki: Czech 9', 25', Pater 19', 39', Wojciechowski 23', Bondar 34', Vakhula 35' - Frajtag 12', Błaszyk 21', Skrzypek 39'

Po sensacyjnej wygranej w Pniewach z Białą Gwiazdą, oraz znakomitym meczu w Pucharze Polski, tym razem Red Dragons zmierzył się z krakowianami na ich terenie. Jak informowaliśmy w tym spotkaniu za żółte kartki pauzowali Maciej Foltyn i Adam Wachoński. Niemal w ostatniej chwili ze składu wypadł tez Patryk Hoły, co zadania na pewno nie ułatwiło. Kapitalne zawody w bramce rozegrał Łukasz Błaszczyk, który w kilku sytuacjach wykazał się dużym kunsztem bramkarskim. Mały plac gry w Krakowie powoduje, że akcje toczą się bardzo szybko, a każde uderzenie na bramkę powoduje ogromne zamieszanie. Będący najlepszą obecnie polską drużyną wiślacy, grający u siebie potrafili to wykorzystać. Do przerwy rezultat 2:1 dla gospodarzy spowodował, że na drugą odsłonę Smoki wychodziły z dużymi nadziejami. Szybko zdobyty gol na 2:2, wlał jeszcze więcej optymizmu w poczynania podopiecznych Łukasza Frajtaga. Niestety nadzieje te szybko zostały rozwiane, bowiem kolejne bramki zdobywali zawodnicy białej-gwiazdy. Proste błędy indywidualne, straty piłki, nieporozumienie w szykach obronnych i rezultat zrobił się niekorzystny. W końcówce grając z „lotnym bramkarzem” Adrian Skrzypek ustalił wynik meczu na 7:3. Oczywiście nikt tragedii z powodu tej porażki nie robi, choć tabela rozgrywek jest coraz bardziej spłaszczona. Teraz nastąpi przerwa na eliminacyjne mecze Reprezentacji do Mistrzostw Europy, a kolejne ligowe spotkanie rozegrane zostanie 28 marca w Pniewach z Gwiazdą Ruda Śląska.

Fotogaleria

skrót spotkania:

Dim lights

Zmieniony: wtorek, 03 marca 2015 22:41

Wyjazdowy mecz z Wisłą Krakbet Kraków
czwartek, 26 lutego 2015 09:32

Niezwykle trudne zadanie czeka podopiecznych trenera Łukasza Frajtaga, w najbliższą sobotę. Tego dnia bowiem Smoki wyjadą do Krakowa na spotkanie z liderem Futsal Ekstraklasy, czyli Wisłą Krakbet. Biała-Gwiazda, walcząca o tytuł Mistrza Polski nie może pozwolić sobie na stratę punktów, tym bardziej, że w ostatniej kolejce dość niespodziewanie przegrała w Chojnicach 3:1. Zapewne krakowianie będą chcieli się także zrewanżować pniewianom za porażkę z pierwszej rundy 4:2 i niedawny ciężki pojedynek w Pucharze Polski zakończony remisem 4:4. Trudnego zadania nie ułatwi także absencja za żółte Macieja Foltyna i Adama Wachońskiego. Forma zespołu, w drugiej rundzie wyraźnie wzrosła, co pokazały ostatnie mecze. Największym utrapieniem jest jednak postawa w meczach wyjazdowych, gdzie młodzi zawodnicy nie mogą złapać prawidłowego rytmu. Jak będzie tym razem przekonamy się w sobotę wieczorem, początek spotkania o godzinie 18:30.

Wspaniałe zwycięstwo nad AZS UŚ Katowice !!!
niedziela, 22 lutego 2015 12:48

Red Dragons Pniewy - AZS UŚ Katowice 9:1(1:0)

bramki: Skrzypek 19', 24', 29', Hoły 21', Piasek 25', Solecki 25', Foltyn 35', 37', Zdankiewicz 37', - Krzyśka 36'

Pierwsza odsłona tego pojedynku wcale nie zapowiadała klęski gości. Ustawieni na swojej połowie katowiczanie rozbijali ataki Smoków i starali się groźnie kontratakować. Pod koniec pierwszej połowy Adrian Skrzypek po solowej akcji zdobył gola na 1:0. Na początku drugiej części gry świetna akcja pniewian została sfinalizowana przez Patryka Hołego, który sprytną podcinką pokonał Rafała Krzyśkę. Następnie Adrian Skrzypek trafił z rzutu karnego i zrobiło się 3:0. Wówczas trener Błażej Korczyński zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem. Manewr ten okazał się karkołomny w skutkach, bowiem podopieczni Łukasza Frajtaga punktowali rywali niemiłosiernie. Dwa gole, w tym jednego w nieprawdopodobny sposób lewą nogą, zdobył Maciej Foltyn. Hat-tricka skompletował Adrian Skrzypek, a 18-te urodziny kapitalnym golem uczcił Patryk Zdankiewicz. Pozostałe dwa trafienia były autorstwem Szymona Piaska i Dominika Soleckiego, honorowego gola natomiast dla AZS-u zaliczył Rafał Krzyśka, grając jako lotny bramkarz. Najwyższe zwycięstwo ligowe Red Dragons w ekstraklasie stało się faktem, zespół w ten sposób podreperował swój bilans bramkowy. Wygrana ucieszyła licznie zgromadzoną publiczność, która jak zawsze nie zawiodła i żywiołowo dopingowała swoich pupili. Widać na trybunach ogromne zaangażowanie emocjonalne mieszkańców naszego miasta i to w najróżniejszym wieku od najmłodszych po seniorów. Już za tydzień Smoki wyjadą do Krakowa, na niezwykle trudne spotkanie z Białą-Gwiazdą, później nastąpi dłuższa przerwa w rozgrywkach spowodowana turniejem eliminacyjnym Reprezentacji Polski w Krośnie.

Fotogaleria

Dim lights

Zmieniony: niedziela, 22 lutego 2015 19:32

Ważny mecz z AZS UŚ KAtowice
wtorek, 17 lutego 2015 16:48

Po niesamowitym spotkaniu w Pucharze Polski, drużyna Red Dragons w sobotę zagra kolejny mecz ligowy. Będzie to spotkanie bardzo istotne, bowiem przeciwnikiem jest AZS UŚ Katowic, drużyna zajmująca obecnie pozycję trzecią od końca w tabeli, czyli miejsce skazujące na baraż o utrzymanie w ekstraklasie. Smoki, mimo odpadnięcia z Pucharu Polski, przeciwko Białej-Gwieździe, zagrały doskonałe zawody. Ligowe pojedynki jednak szczególnie przeciwko rywalom zagrożonym spadkiem to zadanie niezwykle trudne. W dobrych nastrojach przystąpią do tego meczu Maciej Foltyn i Dominik Solecki, którzy w niedzielę wraz z UAM Poznań zdobyli tytuł Akademickiego Mistrza Polski. Nasi rywale ze Śląska zimą przeszli sporą metamorfozę, za sprawą nowego trenera, którym został Błażej Korczyński znany dobrze z występów w Wiśle Krakbet Kraków. Miejmy nadzieję, że podopieczni Łukasza Frajtaga, niesieni dopingiem swoich fanów po raz kolejny wzniosą się na wyżyny sowich umiejętności.

Zmieniony: czwartek, 19 lutego 2015 09:03

Zabrakło 17 sekund, świetny mecz z Wisłą
niedziela, 15 lutego 2015 18:04

Red Dragons Pniewy-Wisła Krakbet Kraków 4:4 (2:1)  rz.k. 0:2

bramki: Solecki 2', Wachoński 19', 39', Skrzypek 37' - Morawski 5', Wojciechowski 24', Bondar 35', Koval 40'

O niektórych meczach należy jak najszybciej zapomnieć, są też takie, które wspomina się jeszcze długo po ich zakończeniu. Dziś pniewska publiczność była świadkami wydarzenia szczególnego mimo, że nie zakończyło się ono dla gospodarzy happy endem. Red Dragons od pierwszej minuty zaatakował utytułowanych rywali i po precyzyjnym uderzeniu Dominika Soleckiego było 1:0. Goście szybko doprowadzili jednak do remisu sprytnym strzałem popisał się Piotr Morawski. Jednak jeszcze przed przerwą Adam Wachoński sfinalizował akcję Smoków i ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po zmianie stron Wisła za wszelką cenę starała się zdobyć gola i cel ten osiągnęła, składną akcję wykończył Sebastian Wojciechowski. Mecz się zaostrzył, walka trwała na całego, w jednej z nich sędzia dopatrzył się zbyt agresywnej postawy Patryka Hołego i ukarał go czerwoną kartką. Grając w przewadze biała-gwiazda szybko objęła prowadzenie 3:2. Trener Łukasz Frajtag postanowił zagrać z lotnym bramkarzem i wariant ten się opłacił. Świetnie rozegrana akcja, którą z zimną krwią wykorzystał Adrian Skrzypek i ponownie był remis 3:3. Pniewianie poszli jednak za ciosem i drugiego gola zdobył Adam Wachoński, a sensacyjne zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Niestety na 17 sekund przed końcem meczu krakowianie, w szczęśliwych okolicznościach, po odbiciu piłki przez Michała Roja, ponownie doprowadzili do remisu. Dogrywka nie przyniosła rezultatu, a serię rzutów karnych lepiej egzekwowali goście i to oni zagrają w ¼ Pucharu Polski. Owacją na stojąco pożegnali swoich ulubieńców pniewscy fani, którzy jak zawsze licznie wypełnili piękny sportowy obiekt w naszym mieście. Kolejne sportowe emocje już za tydzień, tym razem ważny ligowy pojedynek z AZS UŚ Katowice.

Fotogaleria

Zmieniony: niedziela, 15 lutego 2015 19:40

Dominik Solecki - o Kadrze i meczu z Wisłą
czwartek, 12 lutego 2015 18:55

Zawodnik naszego klubu Dominik Solecki powrócił ze zgrupowania Reprezentacji Polski. Niestety biało-czerwoni ulegli dwukrotnie 0:6 naszym wschodnim sąsiadom z Rosji. Wicemistrzowie Europy byli bezlitośni i obnażyli wszystkie słabości naszej drużyny. Spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem kibiców, szczególnie w Szczecinie gdzie na trybunach zasiadł komplet ponad 5 tysięcy kibiców. Rosjanie mający w swoim składzie kliku naturalizowanych brazylijczyków, dominowali w obu, meczach popisując się kilkoma znakomitymi akcjami. Jak z perspektywy parkietu wyglądała ta rywalizacja zapytaliśmy wspomnianego uczestnika tych pojedynków, Dominika Soleckiego.

Jak grało się przeciwko wicemistrzom Europy?

Było to dla mnie bardzo cenne i bogate w doświadczenia wydarzenie. Mimo porażki w obu spotkaniach można było dostrzec pewne pozytywy w naszej grze. Spotkanie się oko w oko z Robinho czy Ederem Lima na parkiecie to na pewno duże przeżycie. Uważam, że każdy z nas po tym spotkaniu wyciągnie odpowiednie wnioski, a co za tym idzie będziemy jeszcze lepszymi zawodnikami.

Czy możemy być zadowoleni z dwumeczu z Rosją?

Zawsze są dwie strony medalu. Oczywiście żałujemy ze przy takiej wspaniałej publiczności, jaka zgromadziła się w Szczecinie (ponad 5tys.) nie udało nam się podziękować im za doping chociażby jedną bramką. Kibice z pewnością mogą czuć niedosyt po naszych dwóch występach. My jednak patrzymy na to nieco inaczej, z perspektywy trenerów i zawodników. Jak już mówiłem, po analizie wyciągniemy z tego meczu wiele pozytywów, które zaprocentują w przyszłości lepsza grą i wynikami.

Jakie nastroje przed sobotnim meczem z Wisłą? Kilku wiślaków również było na kadrze?

Nastroje z pewnością mamy bojowe chcielibyśmy zagrać tak jak w ostatnim meczu przeciwko Wiślakom i po raz kolejny sprawić miła niespodziankę naszym wspaniałym kibicom. Na zgrupowaniu było trzech Wiślaków. Paweł Budniak, Sebastian Wojciechowski i bramkarz Kamil Dworzecki. Walczą oni o pełną pulę w tym sezonie, więc zapowiada się bardzo interesujące widowisko. Zapraszam serdecznie wszystkich do głośnego dopingowania nas w sobotę i wspierania podczas całego meczu dzięki takiemu wsparciu gra się o wiele lepiej!

Zmieniony: czwartek, 12 lutego 2015 18:55

W 1/8 HPP podejmujemy Wisłę
wtorek, 10 lutego 2015 13:22

Po raz drugi w tym sezonie gościć będziemy w pniewskiej hali Wisłę Krakbet Kraków. Dokładnie 18 października 2014 roku, nasz zespół sensacyjnie pokonał ekipę Białej-Gwiazdy 4:2 i co ciekawe jest to jedyna porażka tego zespołu w obecnych rozgrywkach. Krakowianie są zdecydowanym liderem tabeli Futsalekstraklasy, pewnie zmierzając po tytuł Mistrza Polski. W sobotnie popołudnie Red Dragons Pniewy zmierzy się z utytułowanym rywalem w ramach rozgrywek 1/8 Pucharu Polski. W poprzedniej rundzie podopieczni Łukasza Frajtaga rozbili Borutę Zgierz 13:2, natomiast krakowianie po dogrywce zwyciężyli Nbit Gliwice 5:3. O awansie do ćwierćfinału rozstrzygnie jedno spotkanie, a w razie remisu, zarządzone będzie dodatkowe dziesięć minut z przerwą, jeżeli to nie przy niesie skutku nastąpi seria rzutów karnych. Bardzo łatwo oczywiście wskazać faworyta tego spotkania, dodatkowo goście przyjadą zapewne z chęcią rewanżu za poprzednią „wpadkę”. Głównym celem pniewian w tym sezonie jest pozostanie w futsalowej elicie i temu podporządkowane są wszystkie działania. Nikt jednak nie zamierza poddać się bez walki, zespół na pewno po raz kolejny pokarze sportowy charakter i zaangażowanie. Czy to wystarczy aby pokonać najlepszy obecnie w Polsce zespół futsalowy, przekonamy się w sobotę.

Finały MMP U16 za nami
wtorek, 10 lutego 2015 13:18

Od piątku do niedzieli, w grodzie Kopernika odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu U16. Nasz zespół Red Dragons w pierwszym pojedynku zagrał z GAF Gliwice i otwarcie należało do młodych pniewian. W jednej z pierwszych akcji Michał Bobrowski uderzył z połowy boiska, piłka nabrała niesamowitej rotacji, z impetem wpadając w okienko bramki rywali. Niestety mimo późniejszego prowadzenia 2:0 rywale okazali się lepsi, szczególnie w drugiej połowie wygrywając 7:2. Gliwiczanie jednak na co dzień występują w barwach Piasta Gliwice, jednej z lepszych ekip juniorskich na Śląsku. W sobotę w drugim pojedynku przeciwko Constarct Lubawa, mieliśmy bardzo wyrównane spotkanie, o wyniku zadecydowały przedłużone rzuty karne, które rywale wykonywali dwukrotnie, za każdym razem trafiając do bramki. Ostatecznie porażka 2:1 przekreśliła szansę na wyjście z grupy. W ostatnim meczu, przeciwko SCHLF Chrzanów, po bardzo dobrej grze mieliśmy remis 1:1. Tym razem zawiodła skuteczność pod bramką rywali oraz niewykorzystane p.rz.k. Osiągnięty wynik sportowy zatem nie jest olśniewający, jednak celem szkolenia młodzieży w Red Dragons zawsze jest rozwój i postęp w grze. Jak pokazuje rzeczywistość procentuje to później w rywalizacji, na dużo wyższym poziomie niż juniorski. Ważna jest także dobra zabawa i integracja grupy, w tym celu młodzi pniewianie zakwaterowani w toruńskim FORCIE IV, udali się na zwiedzanie tego historycznego obiektu. Na zakończenie odbył się krótki spacer po starym rynku, zakup tradycyjnych toruńskich pierników, a następnie w milej atmosferze powrót do domów.

Zmieniony: wtorek, 10 lutego 2015 13:18

Porażka w Gliwicach
piątek, 06 lutego 2015 00:04

GAF Jasna Gliwice - Red Dragons Pniewy 4:1(1:0)

bramki: Dura 2', Mizgajski 28', Ficek 34', Rybitwa 39' - Błaszyk 30'

Niestety w konfrontacji z Gliwicami futsaliści z naszego miasta ponieśli klęskę przegrywając oba spotkania. Najpierw młodzi adepci w kategorii U16 polegli 2:7 ze swoimi rówieśnikami, następnie seniorzy przegrali ligowe spotkanie 1:4. Podopieczni Łukasza Frajtaga wyjechali do Gliwic, po krótkim odpoczynku, osłabieni kadrowo, a kilku zawodników zmagało się z przeziębieniem. Znalazło to odzwierciedlenie na placu gry, gdzie gospodarze dominowali pod względem fizycznym i nie pozwolili tego dnia na zbyt wiele. Wynik pojedynku otwarty został już w drugiej minucie i utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron GAF podwyższył na 2:0. Sygnał do lepszej gry dał Piotr Błaszyk, zdobywając bramkę kontaktową, jednak to wszystko na co było stać Red Dragons. Kolejne dwa gole wpadły bowiem do bramki Macieja Foltyna i pierwsza porażka w tej rundzie stała się faktem. Za tydzień do naszego miasta zawita Wisła Krakbet Kraków, spotkanie rozegrane zostanie w ramach 1/8 Halowego Pucharu Polski.

Dim lights

Zmieniony: niedziela, 22 lutego 2015 12:47

Finały MMP U16
czwartek, 05 lutego 2015 09:40

Już jutro rozpoczynają się finały MMP U-16. Zespół Red Dragons po raz drugi wystartuje w finałach tej kategorii wiekowej. Skład drużyny w całości złożony jest z chłopaków na co dzień występujących również w rozgrywkach PALF. Kolejne cenne doświadczenie na arenie ogólnopolskiej na pewno zaprocentuje i rozwój sportowy tej drużyny to tylko kwestia czasu. RD wystąpi w składzie: Dawid Dymek, Konrad Wolski, Dawid Mamot, Michał Bobrowski, Bartosz Kubiak, Paweł Hirszfeld, Gracjan Miałkas, Mateusz Górny, Mateusz Danielczak, Dominik Jankowski, Szymon Łuczak , Patryk Oczkowski, Alan Rzyska.